nejlepší a nejsilnější nitrix, tribulus, arginin a glutamin

Co je to arginin (L-arginine)

Aminokyselina arginin

Arginin řadíme mezi aminokyseliny, které si tělo za určitých podmínek neumí vyprodukovat samo – v období růstu, zvýšené zátěže nebo při nemoci. Jde o zcela ojedinělou látku, která je zodpovědná za přenos oxidu dusíku a přímé vylučování růstového hormonu. Oxid dusnatý se vyrábí primárně z argininu a je nezbytný pro udržení průchodnosti cév.

L- arginine pro lepší prožitek ze sexu

Mnohé studie prokázaly, že po užívání L-Argininu u mužů způsobuje zvýšenou tvorbu spermatu, zlepšení sexuálního libida a erektivní schopnosti. L-arginin se přidává i do přípravků určených pro zlepšení mužské erekce. U žen je prokázana vyšší sexuální vzrušivost.

Arginine stimuluje růstový hormon

Arginin je aminokyselina, která při podávání i nepravidelně či jednorázově způsobí vyplavení širokého spektra hormonů. Tvorbu svalové hmoty podporuje právě růstový hormon. Arginin urychlí obnovu buněk a pomáhá při syntéze bílkovin. K zvýšení tvorby svalů pomáhá stimulace růstového hormonu GH a také produkce dusíku NO. Způsobí prokrvení svalů a díky většímu množství živin, které se do svalů dostanou dochází k napumpování svalů.
Často se používá arginine také v kombinaci s L-karnitinem jako spalovač tuků, zmírňuje srdeční zátěž a sníží hladinu cholesterolu.

Arginine umí stimulovat také imunitní systém a v případě infekce pomáhá k přemnožení leukocytů. Využíváme ho také v klinické medicíně k léčbě popálenin, doléčení po operacích a po úrazech a při dlouhodobých chorobách. Pomáhá zmírnit riziko infarktu i aterosklerózy. Reguluje činnost trávicího traktu, koordinaci pohybu i dlouhodobou paměť.
Arginine je vhodné užívat zejména před samotným tréninkem.

Jak arginin užívat

Arginin je doporučeno užívat po dvě kapsle denně. Při sportu užijte na lačno 1- 2 kapsle 30-60 minut před tréninkem po tréninku užijte další dvě kapsle. Pro zvýšení sexuální výkonnosti užijte 2 kapsle 60 minut před stykem.